عروس و داماد

ما 40 مهمان آنلاین داریم

عضویت

ورود اعضا

پشتیبانی

تماس با ما

تلفن تماس

 • امروز سه شنبه 20 بهمن 1394
 • Developed by JoomVision.com

  تخصصی ترین سایت تبلیغاتی و اطلاع رسانی عروس و داماد تخصصی ترین سایت تبلیغاتی و اطلاع رسانی عروس و داماد

  عروس و داماد عروس و داماد
  • اجاره باغ برای عروسی
  • خرید آیینه و شمعدان
  • ساعت ست عروس و داماد
  • آرایش عروس مرتضوی
  • لباس عروس2015 مزون مهناز
  • آتلیه عروس و داماد
  • مدل سفره عقد 2014
  • دی جی، موزیک و نور
  • آرایش و پیرایش داماد
  • اجاره ماشین عروس
  • کارت عروسی
  • آژانس مسافرتی و هتل
  • مدل حلقه عروسی
  • کت و شلوار دامادی

  درمان جای زخم روی صورت

  جای زخمها، به دید ظاهری فرد از نظر زیبایی مشکل ایجاد نموده و سبب خاطرات بدی که منجر به این موارد شده را در ذهن تداعی می کند، در بیشتر مواقع خارش و تورم از سایر شکایاتی می باشد که افراد برای درمان مراجعه می کنند. به این دلیل هم برای درمان و هم برای عمل زیبایی عمل جراحی پلاستیک در هر زمان بسیار مهم بشمار می آید. حوادث، سوختگی ها،  عمل جراحی های که انجام گرفته

  و یا هر آنچه در وجود فرد بستگی به ترمواهای گذرانده به وسیله امکانات تکنولوژیکی که امروزه بکار می رود در از بین بردن جا و اثرات بسیار خوب می باشد بطوریکه در مواردی اثر و ردی به جا نمی ماند. بهبود جای زخم، بستگی به مواردی همچون شکل رد، زمان ایجادشدگی، وسیله ای که با آن زخمی شده، کارهای که بعداز زخمی شدن انجام گرفته و عکس العملهای که وجود فرد به زخم و رد آن داد است داشته و همگی در نظر گرفته می شود.

   

  در بهبود و درمان روشهای درمانی و از تکنیکهای مختلفی استفاده می گردد. هدف جراحی پلاستیک، بجای گذاردن کمترین اثر از زخم می باشد. در این مورد در حالی که تحقیقات مختلف ادامه دارد، عملهای جراحی پلاستیکی که ما انجام می دهیم سعی در پنهان نمودن رد و یا بهترین شکلی که می توان به دست آورد را در نظر می گیریم. اما با این حال در جراحی های اورژانسی، حوادث، چاقو، شیشه، تیغه، و امثال آن بهبود کامل در این گونه موارد بطور کامل نمی تواند انجام گیرد و هدفی که در نظر گرفته شده بدست آید. در درمان اینگونه موارد سعی بر این می باشد که بهترین حالتی را که می تواند بدست آورد را ایجاد نمود. درمان و زمان آن نسبت به حالت بیمار برنامه ریزی می گردد. در بعضی از زخمها درمان از همان وقت می تواند انجام گیرد ولی در مواردی برای  بهبود زخم باید 6 ماه منتظر بود. تصمیم گیری در این مورد را پزشک معاینه کننده خواهد داد.


  زخم چگونه با کمترین جای زخم بهبود می باید؟ در اولین مرحله دخالتی که در زخم انجام می گیرد باید درست و صحیح باشد. بخش بریده شده همچون  برش باید تمیز گردد، کنار زخم باید صاف گردیده و باید با بهترین مواد بخیه لایه های زخم باید دوخته شوند. بعد در درمان مرحله دوم در بهبود کنترل و نگهداری توسط پزشک مربوطه می باشد. بخصوص در زخمهای دست و پا، در مناطقی که کشیدگی می تواند وجود داشته باشد این مورد بسیار باید مورد دقت قرار گیرد. در این بخشها با کمک کاهش دهنده کشیدگی در حالتهای بوجود آمده کمترین رد را باید بوجود آورد. فاکتور مهم دیگری که در مورد رد زخم باید در نظر گرفته شود، جلوگیری از آفتاب سوختگی می باشد. حداقل باید جای زخم 18 ماه از آفتاب سوختگی به دور باید باشد.


  بهبود رد زخم از چه زمانی باید شروع گردد؟ در بعضی از زخمها درمان همزمان انجام می گیرد ولی در بسیاری از موارد باید منتظر بهبود کامل زخم بود. . تصمیم گیری در این مورد را پزشک معاینه کننده خواهد داد. به این دلیل توصیه می گردد در کوتاهترین زمان ممکن به پزشک متخصص مراجعه و بررسی های مورد نظر توسط پزشک انجام گیرد.


  در طول زمان در زخم می تواند تغییر بوجود آید؟ عکس العملی که فرد به زخم میدهد و نسبت به درمانی که انجام می گیرد در اوایل کبودی و سرخ شدگی و بطور خفیف تورم می تواند در زخم باشد، با گذشت زمان رنگ پریده شده  تورم نیز کم می شود. اما در بعضی از افراد در زخمها تورم، کبودی و سرخ شدگی، سرایت زخم به کناره ها  می تواند بوجود آید که به آن hipertrofik skar و در حالت پیشرفته keloid گفته می شود.


  آیا زخم در تمامی بدن به یک شکل قرار می گیرد؟ در بخشهای که حرکت زیاد دارد مثل بازوها، پاها گسترش زخم به کناره های زخم دیده می شود. بخش جلوی سینه، شانه، کتف دستها می تواند keloid وhipertrofik skar بوجود آید و مناطقی هستند که برای این موارد مساعد می باشد. برای درمان این بخشها باید از درمانهای خاص استفاده نمود.


  در کدام قسمتها رد زخم کمتر می ماند؟ در بخش گنتال و پلک چشم رد زخم skar بسیار کم دیده می شود.


  مراحل درمان در زخمهای اورژانسی چیست؟

  1- باید درست و صحیح انجام گیرد، در صورت امکان توسط جراحان متخصص درمان گردد.

  2- پانسمان مناسب و استراحت کافی

  3- در مدت زمان درمان استفاده از سولاریوم، آفتاب گرفتن، درمانهای شیمیایی و مکانیکی باید انجام نگردد.

  4- تغذیه مناسب و سیگار نکشیدن

  5- در مدت زمان بهبود به توصیه پزشک معالج استفاده از داروهای ماساژ

  6- درصورتی که ماساژ بهبود کافی نداشته باشد، استفاده از باندهای سیلیکونی و یا تزریق استروئید را می توان بکار گرفت.

  7- آخرین قدمی که می توان انجام داد، استفاده از درمان لیزر مناسب می باشد که زخم با کمترین رد درمان می گردد.


  زخمهای که قبلا در بازو به دلیل تیغه، شیشه، چاقو بوجود آمده است را چگونه باید درمان نمود؟

  در برنامه های که در بیمارستان ما برای بیماران اعمال می گردد، در صورتی که جای زخم در بازو به صورت وسیع بوده باشد، به شکل مرحله ای که به آن eksizyon گفته می شود و یا در صورت امکان در یک مرحله جای زخم به وسیله شکل محل زخم جراحی بدل می گردد. بر روی این زخم درمانهای لازم انجام گرفته و جای زخم حراجی به وجود آمده به فورم بسیار نامعلوم در آورده می شود، در بیمارانی که امکان انجام لیزر وجود دارد این جای زخمها تماما از بین برده می شود. در مواردی می توان بدون جراحی نیز از لیزر استفاده نمود. در بعضی دیگر از بیماران می توانیم به کمک آرایش طبی جای زخم را از بین برد.


  در بهبود جای زخم سوختگی چه چیزهای وجود دارد؟ در سوختگی ها درمان اولیه بسیار مهم به شمار می آید. اما در سوختگی های پوست نمی تواند از ایجاد شدن جای سوختگی جلوگیر نمود. با اینکه همچون سایر درمان جای زخم ها در درمان جای سوختگی نیز کاربرد دارد ولی در سوختگی های بزرگ و وسیع، به وسیله سایر بافتها مهم سوختگی ها که به آن اسکرال گفته می شود کشیده و سعی در رفع جای سوختگی می شود.


  آیا با لیزر در همان وهله اول جای زخم از بین میرود؟ در درمان جای زخم لیزر آخرین متود در درمان بشمار می آید.در بیمارانی که در مدت زمان معین تحت لیزر قرار گرفته اند نتایج بسیار خوبی بدست آمده است. درمان لیزر میتواند بطور تک سیانس و یا مرحله ای و چندین سیانس باشد که نسبت به نوع زخم شما از طرف پزشک تعیین می گردد.

  Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com